suszarnie@op.pl
Technologia Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu

Zasada działania:

     Suszarnie aerodynamiczne wykorzystują dwa mechanizmy suszenia drewna: temperaturę oraz przepływ powietrza. Oba czynniki realizowane są poprzez turbinę, która sprężając cząsteczki powietrza podgrzewa je, oraz wymusza ich obieg wewnątrz komory.

     Bardzo duży przepływu powietrza (do 170 km/h) zapewnienia jednakowe warunki temperaturowo - wilgotnościowe w każdym punkcie komory, co zapobiega pękaniu drewna.

     Dlaczego przepływ powietrza podczas suszenia jest tak istotny? Weźmy przykład z życia codziennego: mokre ubrania wywieszone na zewnątrz budynku schną szybciej jeżeli wieje wiatr. Im silniejszy wiatr, tym proces suszenia się skraca.

Przebieg suszenia drewna:

Suszenie drewna z wykorzystaniem aerodynamicznej kontenerowej suszarni składa się z dwóch cykli:

1 Faza. Podgrzanie wsadu do temperatury około 35 °C. W zależności od wilgotności oraz temperatury otoczenia i samego drewna trwa od 8 do 20 godzin.

2 Faza. Systematyczny przyrost temperatury oraz usuwanie wilgotnego powietrza z komory poprzez wywietrzniki zainstalowane na drzwiach. W drugiej fazie suszarnia pracuje w cyklu mieszanym od 4 do 12 godzin na dobę.

 

Czas wysuszenia drewna jest uzależniony od następujących czynników:

-         gatunek drewna (miękkie lub twarde drewno),

-         przekrój drewna,

-         wilgotność początkowa (świeże lub sezonowane drewno),

-         oraz pożądana wilgotność końcowa.

     Dziennie do 1m3 drewna należy dostarczyć od 6 do 12 kWh. Suszenie drewna w zależności od przekroju, wilgotności początkowej i końcowej, temperatury otoczenia, w przypadku drewna liściastego trwa od 20 do 70 dni, a w przypadku drewna iglastego od 3 do 21 dni.  

 

  Zgodnie z Art. 71 KC: „Ogłoszenia, reklamy, cenniki i inne informacje, skierowane do ogółu lub do poszczególnych osób, poczytuje się w razie wątpliwości nie za ofertę, lecz za zaproszenie do zawarcia umowy.” Podana oferta ma charakter jedynie informacyjny.


 
Korzystanie ze strony oznacza zgode na wykorzystywanie plikow cookies. Szczegolowe informacje w regulaminie cookies.